האם מותר לאחר השטיפה בליל שבת, להכין את השולחן לסעודת מחרת בבוקר, וע""י כך יושמו על השולחן הכלים לפי גודלם, כלומר; צלחת רחבה מאד, צלחת רחבה בינונית, צלחת קטנה יותר, סכו"ם בצד ימין ושמאל וכוס במקומו. או שיש בכך איסור בורר?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
האם מותר לאחר השטיפה בליל שבת, להכין את השולחן לסעודת מחרת בבוקר, וע""י כך יושמו על השולחן הכלים לפי גודלם, כלומר; צלחת רחבה מאד, צלחת רחבה בינונית, צלחת קטנה יותר, סכו"ם בצד ימין ושמאל וכוס במקומו. או שיש בכך איסור בורר?
אסור למיין כלים לצורך מחר, אולם אם אין הכלים מעורבים, אלא כל מין מונח בפני עצמו, מותר לסדר את השלחן לצורך מחר. כמו כן, כששוטפים כלים, מותר לקחת מכל הבא ליד, ואחר השטיפה להניח כל אחד במקומו, כך שלאחר השטיפה יהיו הכלים ממילא ממוינים.