עץ שמסכך על סוכה. באיזה מצב הסוכה פסולה? והאם יש פתרון?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
עץ שמסכך על סוכה. באיזה מצב הסוכה פסולה? והאם יש פתרון?
אם הסכך הינו בגדר 'חמתה מרובה מצילתה' דהיינו ששטח האויר שבין הענפים גדול משטח הענפים, והסוכה היא בגדר 'צילתה מרובה מחמתה' דהיינו שרובה מסוככת, ובאופן שגם אם ננכה את המקום בסכך שמעליו יש ענפים ישאר עדיין 'צילתה מרובה מחמתה' (למשל אם שטח הענפים מכסה 20 % והסכך מכסה 71 %, כך שיש 51% גם לולא המקום שמעליו ענפים) הסוכה כשירה. אם המצב אינו כך, אין מנוס מלגזום את הענפים ולדללם.