במפעל שבו אני עובד ישנה חנוכיה על גג בנין שכל אחד יכול לראות אותה, הן מבחוץ והן מבפנים. השאלות הן: א. האם אני מחוייב בברכות הדלקת החנוכיה (חנוכיה חשמלית)? ב. מאיזה צד להדליק את הנר הראשון, מצד פנים המפעל או מצד הכביש שעובר ליד המפעל?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
במפעל שבו אני עובד ישנה חנוכיה על גג בנין שכל אחד יכול לראות אותה, הן מבחוץ והן מבפנים. השאלות הן: א. האם אני מחוייב בברכות הדלקת החנוכיה (חנוכיה חשמלית)? ב. מאיזה צד להדליק את הנר הראשון, מצד פנים המפעל או מצד הכביש שעובר ליד המפעל?
אין לברך על ההדלקה. יש מנהגים שונים בהדלקת הנרות, יש הנוהגים להדליק ביום הראשון בנר הימני ביותר (לכיוון פני המדליק) וביום השני להוסיף עוד נר לשמאלו, וכדעת השלחן ערוך, ויש הנוהגים להתחיל בנר השמאלי ולמחרת להוסיף נר ימיני יותר וכן הלאה, וכמנהגך בבית כן עשה כאן. (דהיינו שאם אתה רגיל להתחיל בימני התחל גם כאן בימני שמול פניך).