האם יש בעיה הלכתית להשתמש במים חמים/קרים ממכשיר תמי 4 ? האם יש בזה שאלה של הגעלה או טבילה?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
האם יש בעיה הלכתית להשתמש במים חמים/קרים ממכשיר תמי 4 ? האם יש בזה שאלה של הגעלה או טבילה?
אין בעיה של הגעלת כלים במכשיר זה. לגבי טבילה, אם המכשיר מיוצר ע"י יהודים [בארץ] אין צריך להטבילו, אם הוא מיוצר ע"י גוים יש להטבילו, ומכיון שלא שייך להטבילו יש לתת לאומן ישראל שיפרקו וירכיבנו מחדש. אם נמצאים במקום שיש מכשיר כזה ואין אפשרות כמובן שם להטביל/לפרק, מותר להשתמש במכשיר.