כאשר לווים מצרך מזון כלשהו מהשכנים לצורך אפיית עוגה וכד', ורוצים אח"כ לתת לשכנים לטעום מהעוגה כהוקרה על ההלוואה, האם הדבר אסור משום ריבית או שיש בכך דווקא הכרת הטוב? תודה רבה מראש
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
כאשר לווים מצרך מזון כלשהו מהשכנים לצורך אפיית עוגה וכד', ורוצים אח"כ לתת לשכנים לטעום מהעוגה כהוקרה על ההלוואה, האם הדבר אסור משום ריבית או שיש בכך דווקא הכרת הטוב? תודה רבה מראש
אם רגילים לפעמים לתת לשכנים לטעום גם בלי ההלואה, כך שלא מוכח שעושים כן בגלל ההלואה, אין איסור בדבר.