כשגיסי מתחיל לדבר איתי חופשי, לא דברים עניניים, סתם דיבורים וסיפורים… האם זה בסדר? ואם לא, מה אפשר לעשות?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
כשגיסי מתחיל לדבר איתי חופשי, לא דברים עניניים, סתם דיבורים וסיפורים… האם זה בסדר? ואם לא, מה אפשר לעשות?
בודאי שאין זו דרך התורה להרבות בשיחה חלילה עם הגיס, ואמרו חז"ל "אל תרבה שיחה עם האשה" (ועד כדי כך הדברים חמורים שסיפרו לנו חז"ל שברוריה אשתו של רבי מאיר גערה באחד ששאלה "באיזו דרך נלך ללוד" ולא שאלה אותו "באיזו ללוד"), ובשלחן ערוך (אבן העזר סימן כ"א) כתב "צריך אדם להתרחק מהנשים מאוד מאוד.. ואסור לשחוק עמה להקל ראש כנגדה…, והמתכוין לאחד מאלו הדברים מכין אותו מכת מרדות..".
ולכן צריך להתחמק משיחות שכאלו, ולתת לגיס להבין שאינך מוכנה לזה.