בעבודה אני מניחה לידי בקבוק קטן של מים, וממנו אני שותה מיד פעם, וכשהוא נגמר אני ממלא שוב, האם בכל פעם שאני ממלאה את הבקבוק אני צריכה שוב לברך ברכת שהכל, או מספיק שברכתי בבוקר בפעם הראשונה?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
בעבודה אני מניחה לידי בקבוק קטן של מים, וממנו אני שותה מיד פעם, וכשהוא נגמר אני ממלא שוב, האם בכל פעם שאני ממלאה את הבקבוק אני צריכה שוב לברך ברכת שהכל, או מספיק שברכתי בבוקר בפעם הראשונה?
אם התחייבת בברכה אחרונה, ויש חשש שיעבור זמן עיכול עד שתשתי שוב ['זמן עיכול' במים הוא באם רוית ושוב את צמאה, ואם לא רוית השיעור הוא כחצי שעה], יש לברך בורא נפשות, ושוב לברך שהכל על השתיה הנוספת.
אם לא התחייבת בברכת בורא נפשות [למשל אם לא שתית רביעית ברצף] או שהתחייבת אבל תשתי לפני שיעבור שיעור עיכול, אין צריך לברך בכל פעם.
אם יצאת מחוץ לבנין יש לברך בכל אופן שוב.