האם מותר לי לתת להורים שלי את כספי המעשרות [שני ההורים שלי הם אנשים עובדים] או שעדיף לתת אותם למקום אחר?
פה ניתן להקדיש.
תוכן
חג שמח !
האם מותר לי לתת להורים שלי את כספי המעשרות [שני ההורים שלי הם אנשים עובדים] או שעדיף לתת אותם למקום אחר?
אם יש להורים ב""ה כדי מחייתם, והם אינם בחובות, אין לתת מכספי המעשר להרווחה בלבד. אם ההורים נזקקים, ואין באפשרות הבן או הבת לעזור להם אלא מכסף המעשרות, מצוה לתת להם [אם אפשר – עדיף שההורים לא יידעו שזהו כסף המעשרות, משום כבודם]. אולם מכיון שאין לתת את כל המעשרות למטרה אחת, יש לתת להורים את רוב המעשרות, ומיעוטם לחלק למטרות אחרות.